Artykuły

20.07
Brak motywacji do diety? 3 sposoby, żeby utrzymać motywację.

Odchudzanie kojarzy Ci się z ciągłymi wyrzeczeniami? Przez pierwsze dni idzie Ci dobrze, ale po dwóch tygodniach tracisz motywację do kontynuowania diety? Drobne potknięcia oddalają Cię od celu i ostatecznie kończysz z dodatkowymi kilogramami i brakiem motywacji do odchudzania? Zmień to! Sprawdź, jak znaleźć motywację do odchudzania, utrzymać ją, a także uniknąć najczęściej popełnianych błędów!

 

Wyznacz swój cel/przygotuj plan

Nie ma nic gorszego niż brak planu działania! Ludzie bardzo często podejmują decyzję o odchudzaniu pod wpływem chwili lub niechęci do własnego odbicia w lustrze. Narzucają sobie wysoką poprzeczkę, chcąc schudnąć wiele kilogramów w krótkim czasie. Przechodzą na restrykcyjne diety, a te niestety bardzo często kończą się powracającym efektem jo-jo. A to przecież nie tędy droga! Na początek zastanów się ile kilogramów chcesz schudnąć, aby poczuć się zdrowiej. Pamiętaj, aby stawiać sobie cele, które jesteś w stanie zrealizować małymi kroczkami. Gdy ustalisz ile chcesz schudnąć, Twój cel stanie się bardziej realny. Najzdrowiej jest chudnąć 0,5-1 kg tygodniowo. Jeśli chcesz zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej odchudzania, udaj się do dietetyka!

Z dobrym, zaplanowanym harmonogramem łatwiej będzie Ci się trzymać treningów oraz diety. Jeśli jesteś na początku swojej drogi, a aktywność fizyczna jest dla Ciebie obca – nie katuj się! Zacznij od 2 treningów tygodniowo, tak aby stopniowo móc się wdrożyć, a nie zniechęcić do podejmowania aktywności fizycznej.

Jeśli na co dzień jesz słodycze, nie eliminuj ich od razu w pierwszym tygodniu diety do zera. Zmniejsz natomiast ich ilość w skali tygodnia – ustal, że jesz coś słodkiego raz w tygodniu, a od razu łatwiej będzie Ci wytrwać na takiej diecie oraz osiągnąć swój wymarzony cel!

​Wsparcie bliskich

Nic tak nie podnosi na duchu jak wsparcie bliskich w chwilach słabości! Podziel się z bliskimi osobami swoim celem, opowiedz o tym, co chcesz zmienić w swoim stylu życia, a na pewno dostaniesz od nich dużo wsparcia. Jeśli masz możliwość, to spróbuj podjąć się odchudzania wraz z drugą osobą – wtedy łatwiej będzie o pilnowanie siebie nawzajem i zapobieganie pojawienia się braku motywacji. Otaczaj się ludźmi pozytywnie myślącymi, którzy najlepiej potrafią podbudować dobrym słowem oraz wskazać sposób, jak się zmotywować do ćwiczeń.

 

Wypisz powody, dla których rozpocząłeś/rozpoczęłaś odchudzanie

Wracaj do nich w chwilach zwątpienia i braku motywacji! Powodów takich jest mnóstwo, a to kilka z nich: aby lepiej się czuć, by być zdrowszym, aby lepiej wyglądać, mieć więcej energii.

Wciąż utwierdzaj się w przekonaniu, że warto. Sporządź listę przymiotników, którą opisują Twoje pozytywne strony charakteru, wyglądu, samopoczucia. Codziennie czytaj je koniecznie na głos i przypominaj sobie o nich!

powrót
 
Przeczytaj od razu kolejne informacje z działu:

O mnie  

umów się na wizytę!